زمان ثبت : شنبه 13 مهر 1392 در ساعت 11:14 ~ چاپ مطلب
نویسنده : میلاد منصوری
عنوان :

دیپلماسی عمومی سایبری و امنیت سایبری


برچسب‌ها : شبکه اجتماعی، امنیت، سرقت اطلاعات

دیپلماسی عمومی سایبری و امنیت سایبری


امروزه بسیاری از دولت ها در سرتاسر جهان تلاش دارند تا علاوه بر تقویت مناسبات خود با سایر دولت ها، ملت ها را نیز با ابزار عمدتا رسانه ای خود در تیررس افکار و اندیشه های خود قرار دهند و با این رهیافت، سیاست های خود را به نحو ملموس تری در جامعه هدف پیاده سازی کنند. اما گاهی مشاهده می شود که این امر غیرضروری بعلت رعایت نکردن ملاحظات امنیت سایبری خود به بستری برای تبهکاران و جاسوسان اینترنتی تبدیل می شود.


 

 مخاطرات دیپلماسی عمومی در فضای مجازی و استفاده از سرورهای بیگانه و شبکه های اجتماعی مساله دار و همچنین استفاده از رایانامه های سرورهای طرف قرارداد و شریک با دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی برای برقراری پل ارتباطی با مردم از خطاهای راهبردی است که نیاز به پیگیری اورژانسی برای رفع این مشکل است.

امروزه دیگر بر کسی پوشیده نیست که ارائه دهندگان خدمات رایگاه اینترنتی (شبکه های اجتماعی، ایمیل و...) رسما اعلام می کنند که اطلاعات حریم خصوصی کاربران خود را در صورت درخواست مقامات و دولت های ثالث در اختیار آنها قرار می دهند پس باید بصورت عام مراقب اطلاعات شخصی خود و بصورت خاص نیز دولت ها مواظبت نمایند که شبکه ها و یا ایمیل های تحت جاسوسی و شنود را بعنوان راه ارتباطی با مردم انتخاب ننمایند.


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.

Powered by WebGozar